»Temeljni roman o prihodnosti 20. stoletja 1984 Georgea Orwella je pravzaprav roman o totalitarni diktaturi, ki se je že zgodila.«
»Orwell si niti v najhujši nočni mori ne bi mogel predstavljati, da bo na Zahodu nastopila doba 'liberalnega totalitarizma' oz. totalitarnega liberalizma, in da se bodo ljudje – ločeni, precej izolirani posamezniki – vedli kot podivjana čreda.«
»Ime mu je bilo tovariš Smith, čeprav mu naziv 'tovariš' nekako ni pristajal.«
»Milijoni bralcev, ki so odraščali ob Orwellovem 1984, bodo zdaj dobili provokativen in všečen spremljevalni roman.«
»V Orwellovem romanu sta dve neodgovorjeni vprašanji: kaj Julia vidi na Winstonu in kako je našla pot skozi partijsko hierarhijo.«
»v radikalnem razmišljanju o tem, kaj je lahko družba«
»Ampak če se počutiš trapasto, ko nekoga nazivaš s tovarišem, je seveda veliko bolje, da z njim sploh ne govoriš.«
»Mislim, da je George Orwell svojo knjigo zasnoval kot svarilo. Ne verjamem, da je hotel ustvariti parabolo obstoječega stanja, le opomin, kaj se lahko zgodi, če demokracije nimamo dovolj v čislih. Ni treba dolgo tuhtati o tem, kako je danes strukturirana družba, da bi videli določene vzporednice.«
»Svojega umetniškega projekta ne vidim kot političnega. Skozi roman se plete politika, vendar se skozenj plete tudi ljubezenska zgodba, zato me zanima. Zanimajo me vse plasti.«
»Prvih 27 let svojega življenja sem preživela v tej knjigi. Ves čas sem bila lačna, prezebla in prestrašena, igračkanje z enakopravnostjo in idejami za boljši svet je lahko nevarna reč ...«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju